Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się reprezentacja Czech w pierwszym swoim meczu na Mistrzostwach Europy. Podopieczni Jaroslava Šilhavý’ego pokonali w Glasgow, Szkotów 2:0. Spory wkład w to zwycięstwo miał duet piłkarzy Młotów, Tomáš Souček i Vladimir Coufal.

Obaj piłkarze WHU pojawili się na murawie od pierwszej minuty i przebywali na niej aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bohaterem Czechów został napastnik Bayeru Leverkusen, Patrik Schick, który dwukrotnie pokonał golkipera reprezentacji Szkocji. Warto zaznaczyć, że przy obu trafieniach 25-latka asysty mieli gracze Młotów.

Przy pierwszym trafieniu świetnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Coufal. Nasz obrońca pokazał dokładnie to czym zachwycaliśmy się w minionej kampanii Premier League. Świetna centra w biegu i Schick strzałem głową pokonał Marshalla.

Drugi gol Schicka to już istny popis. Były napastnik Romy i RB Lipsk zaskoczył golkipera Szkotów uderzenie blisko z połowy boiska. Przy tym trafieniu asystę zaliczył Souček, od którego odbiła się piłka i trafiła pod nogi napastnika.

Po pierwszej kolejce Czesi są liderami grupy D i czekają ich jeszcze batalie z Chorwacją i Anglią.

W innym wczorajszym spotkaniu Polska przegrała ze Słowacją 1:2, a Łukasz Fabiański pełne 90 minut na ławce rezerwowych.