Prezes West Hamu David Sullivan powiedział w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu, że Slaven Bilić jest zadowolony z transferów jakich klub dokonał tego lata. 

Na London Stadium trafiło pięciu zawodników. Wszyscy mają razem ponad 600 spotkań rozegranych w rozgrywach Premier League.

Sullivan mówi, że zarząd ściśle współpracował z Biliciem podczas okienka transferowego, aby zapewnić drużynie nowych jakościowych graczy i obaj są przekonani, że wkrótce zobaczymy tego efekty.

 – Ogólnie rzecz biorąc, Slaven jest zadowolony z transferów jakie zrobiliśmy latem. Otrzymaliśmy od menedżera listę zawodników przed otwarciem okienka i udało nam się zdobyć czterech piłkarzy których chciał. 

 – Nie jest tajemnicą, że złożyliśmy rekordową ofertę za Williama Carvalho ze Sportingu CP. Niestety została ona odrzucona kilka tygodni temu. W ostatnim dniu okienka Sporting nawiązął z nami kontakt i zaakceptował ofertę. Niestety było już za późno i nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby przeprowadzić testy medyczne. Jako klub nie byliśmy przygotowani, aby kupić piłkarza za taką sumę bez sprawdzenia jego stanu zdrowia. – mówi Sully

 – Grzegorz Krychowiak i Renato Sanches zostali zaoferowani menedżerowi przed transferami do WBA i Swansea, ale powiedział nam, że jest zadowolony ze swojej drużyny. Jako zarząd stoimy za Slavenem murem i wierzymy, że ma odpowiednich piłkarzy, aby przywrócić naszą dobrą formę i naprawić nasz słaby początek sezonu.