Współwłaściciel West Hamu, David Sullivan uspokoił kibiców Młotów twierdząc, że umowa wykupu Manuela Lanziniego z Al-Jaziry jest „wodoszczelna” i żaden inny klub z pewnością nie podkupi Jewela. 

Umowa jest dogadana przed dwa kluby i z pewnością zostanie zrealizowana do maja 2016 roku. W ostatnich dniach w angielskich mediach, wiele mówiło się o zainteresowaniu Liverpoolu, usługami 22-letniego pomocnika. Jednak prawdopodobnie to tylko zwykła plotka.

Wszystko wskazuję na to, że Jewel podpisze czteroletnią umowę i będzie zarabiał około 50 tysięcy funtów tygodniowo. West Ham za transfer zapłaci około ośmiu milionów euro.

Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, abyśmy spieszyli się z tym. To byłoby jak płacenie umówionej stawki rok wcześniej. Nie ma powodu, żeby to zrobić. Umowa jest dogadana z Al-Jazirą i będziemy ją finalizować. On nie zostanie skradziony przez żaden klub, bo my już uzgodniliśmy jego transfer. Będziemy dążyć do uzgodnienia kontraktu z Manu na kolejne cztery lata. Nie ma problemu z tym w ogóle. – powiedział David Sullivan