Współwłaściciel West Hamu David Sullivan jest zachwycony z pozyskania Joe Harta i uważa, że 30-letni Anglik jest najlepszym bramkarzem z jakim współpracował. 

Walijczyk sprowadzał reprezentanta Anglii w 2009 roku, kiedy był właścicielem Birmingham City. Osiem lat później obaj panowie ponownie się spotykają tym razem w West Ham United.

Joe grał dla nas fantastycznie osiem lat temu w Birmingham City. – powiedział Sullivan, który odegrał znaczną rolę w pozyskaniu zawodnika Manchesteru City.  – On jest najlepszym bramkarzem z jakim współpracowałem i spodziewam się, że będzie tak samo dobrze grał w naszym zespole w tym sezonie. 

 – Przez kilka miesięcy pracowałem nad tym transferem, ale widząc Joe w koszulce West Hamu jestem bardzo zadowolony. Spodziewam się, że będzie grał świetnie w naszym klubie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go w koszulce West Hamu na London Stadium po raz pierwszy. 

 – Joe bardzo dobrze prezentował się w Birmingham City, gdzie został wybrany piłkarzem sezonu i wcale nie będę zaskoczony, jeśli w maju przyszłego roku odbierze nagrodę Hammer of The Year. – dodał Sully

Hart podczas wypożyczenia do Birmingham City w 2009 roku.

Joe Hart jest drugim zawodnikiem pozyskanym tego lata przez West Ham po Pablo Zabalecie. Zdaniem Sullivan klub szykuje jeszcze kilka letnich transferów.

 – Koncentrujemy się teraz na pozyskaniu dwóch napastników i wtedy będziemy zadowoleni. Na początku okienka powiedzieliśmy sobie, że chcemy pozyskać piłkarzy na jakość a nie na ilość i właśnie to zrobiliśmy i dalej będziemy działać. Zarząd i kierownictwo klubu wiedzą, że potrzebujemy graczy którzy pomogą nam zdobywać jak najwięcej goli w następnym sezonie, więc to właśnie robimy i skupiamy się na tym w najbliższych dniach i tygodniach. – zakończył 68-latek