West Ham potwierdził, że trener pierwszego zespołu Stuart Pearce ustąpił ze swojej roli. 60-latek opuszcza Młoty po dwóch latach pracy w sztabie trenerskim Davida Moyesa, w którym to czasie odegrał w zespole kluczową rolę u boku Billy’ego McKinlaya, Kevina Nolana, Paula Nevina i Xaviego Valero.

Klub może potwierdzić że trener pierwszego zespołu Stuart Pearce zrezygnował ze swojego stanowiska i nie pełni już roli trenera pierwszego zespołu Młotów – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu.

Młoty zajęły w trakcie pracy Pearce’a kolejno szóste i siódme miejsce w Premier League i zapewniły sobie europejskie spotkania w obu sezonach. On sam wrócił do West Hamu, aby pracować u boku menedżera Davida Moyesa w sierpniu 2020 r.

Z ciężkim sercem podjąłem decyzję o opuszczeniu West Ham United. Praca w klubie przez ostatnie dwa lata była przyjemnością i przywilejem, ale zdecydowałem, że teraz jest właściwy czas, aby odejść i zająć się innymi możliwościami i wyzwaniami.

Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować Davidowi Moyesowi, Davidowi Sullivanowi, Davidowi Goldowi i Karren Brady za umożliwienie mi powrotu do West Hamu. Bardzo dobrze mi się tutaj pracowało. Ten klub piłkarski jest zjednoczony na wszystkich poziomach i jest to bardzo miłe – powiedział Pearce, były obrońca Nottingham Forest, Newcastle, West Ham i Manchesteru City.

Wspaniale było pracować z zawodnikami i personelem każdego dnia w Rush Green, bardzo szczególnym środowisku, którego będzie mi na pewno brakować. Życzę wszystkim w klubie wszystkiego najlepszego na przyszłość i zawsze będę miał specjalne miejsce w moim sercu dla West Hamu United – zakończył Pearce.

Dziękujemy Stuartowi za jego ciężką pracę i poświęcenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Był wielką pomocą dla mnie i całego mojego zespołu oraz popularną postacią, za którą będziemy tęsknić na boisku treningowym. W imieniu wszystkich graczy i personelu życzę mu wszelkich sukcesów w przyszłościpowiedział David Moyes.