Stuart Pearce przekazał, że David Moyes przed końcem sezonu dużo przygotowywał się do transferów –  telefon menedżera West Hamu nadal jest „na stałe włączony”. Nie ma chwili wytchnienia od działań transferowych, mimo urlopu.

Jak podał ExWHUemployee, Młoty wciąż są na dobrej drodze do podpisania kontraktu z 26-letnim obrońcą Maroka, Nayefem Aguerdem. W obliczu zbliżającej się wiadomości o pierwszej umowie tego lata, Pearce chciał podkreślić, że za kulisami londyńskiego stadionu jest dużo niewidocznego dla dalszego otoczenia wysiłku, który trwa już od dłuższego czasu.

Moyes wykonał dużo cężkiej pracy tuż przed końcem sezonu i z pewnością wykonał jej niesamowitą ilość w pierwszym tygodniu okienka. Myślę, że ma teraz małą przerwę, ale znając Dave’a, ten telefon będzie na stałe włączony. Mimo wolnych dni, próbuje wprowadzić graczy i ulepszyć skład – powiedział Pearce.

Okienko na London Stadium nabiera tempa

Transakcje transferowe West Hamu przewijają się w tle i nie byłoby zaskoczeniem, gdybyśmy poznali kilka transferów w krótkim odstępie czasu. Moyes nie ma złudzeń co do odbudowy, która tego lata musi się odbyć w West Hamie.

Młoty spisały się znakomicie, rywalizując w Premier League i docierając do półfinału Ligi Europy, ale ostatecznie władze klubu muszą tego lata wesprzeć Moyesa, aby zapobiec powrotowi West Hamu do przeciętności w środkowej części tabeli.

Ten sezon musi być fundamentem, aby klub stał się regularnym pretendentem do pierwszej szóstki i regularnie zabezpieczał miejsce w Lidze Europy

Jeśli uda im się uzyskać transfer Aguerda, zapewni to Moyesowi bardzo potrzebny spokój. Kurt Zouma i Craig Dawson spisywali się znakomicie przez cały sezon, ale ostatecznie pokonał ich brak odpoczynku.

Miejmy nadzieję, że Pearce ma rację i że telefon Moyesa pozostanie bardzo aktywny w najbliższym czasie.