Według The Athletic, stanowisko zarządu West Hamu dotyczące pracy Davida Moyesa jest bardzo jasne po wczorajszej porażce z Crystal Palace. Moyes jest pod silną presją po tym, jak jego drużyna przegrała spotkanie, tracąc gola w doliczonym czasie gry.

W stu procentach popieramy menedżera – powiedział Sullivan Hammers News w sprawie znaków zapytania dotyczących przyszłości Moyesa.

Dzisiejsza prasa  potwierdza, że właściciele Młotów – David Sullivan, David Gold i Daniel Kretinsky nadal mocno popierają Moyesa

David Moyes odniósł wiele sukcesów podczas swojej drugiej kadencji w West Hamie, ale klub rozpoczął sezon niespójnie, a część kibiców na London Stadium wydaje się być coraz bardziej sfrustrowana Szkotem.

West Ham nie ma zamiaru jednak zwolnić menadżera, pomimo słabego startu klubu w Premier League. Młoty awansowały do europejskich pucharów w każdym z ostatnich dwóch sezonów, ale w tym roku nie osiągnęły jak na razie tych szczytów, zajmując 15. miejsce w tabeli i mając obecnie tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

W sezonie 2020-21 Szkot poprowadził graczy do rekordowej liczby punktów i kwalifikacji do Ligi Europy, gdzie dotarli do półfinału, zanim zdobyli siódme miejsce w zeszłym sezonie. To zapewniło miejsce w Lidze Konferencji Europy w tym roku.

Moyesowi po zastąpieniu Manuela Pellegriniego w 2019 roku, przypisuje się przekształcenie zespołu z „kandydatów” do spadku w drużynę o europejskich standardach i ambicjach. Jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku i nie zostanie zerwany w obecnej chwili, biorąc pod uwagę sukces, jaki klub odniósł wcześniej pod jego opieką.

Fani wyrazili swoje niezadowolenie pod koniec niedzielnego przegranego 2:1 meczu, na niektóre z ostatnich zmian – szczególnie na zdjęcie z boiska Saida Benrahmy

Moyes odpowiedział fanom, twierdząc, że Benrahma został usunięty, ponieważ zmagał się z kontuzją. Algierczyk otworzył wynik dla Młotów w pierwszej połowie spotkania.

Nie poruszał się tak swobodnie, jakby mógł. Wszedł już z kontuzją kolana. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowaliśmy o jego zmianie i rzeczywiście myślę, że w tamtym okresie trochę się poprawiliśmy – powiedział menadżer.

Łatwo zapomnieć, że West Ham właśnie stał się pierwszą drużyną w historii, która wygrała wszystkie sześć meczów fazy grupowej Ligi Konferencji Europy

Być może nie ma menedżera, który mógłby wycisnąć więcej z drużyny w Rush Green niż Moyes, a takie problemy zawsze będą występować. Wiele zmian zostało dokonanych w ciągu lata, kiedy to kilka nowych transferów zostało przeprowadzonych, a Mark Noble opuścił szatnię. Wkrótce sytuacja się odwróci, gdy zarząd zaufa Moyesowi.

West Ham po prostu musi osiągnąć pozytywne wyniki przeciwko Blackburn i Leicester w tym tygodniu. W innym razie, będzie to długie sześć tygodni oczekiwania (podczas przerwy na Mistrzostwa Świata) na kolejne mecze, podczas tego okropnego początku sezonu, zarówno dla fanów, graczy jak i personelu.