W 2006 roku prezes West Ham’u United, Eggert Magnusson, wyraził zainteresowanie przeprowadzką na Stadion Olimpijski po zakończeniu igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Jednak rozmowy między klubem, a komitetem olimpijskim bardzo szybko się załamały. Wówczas raz jeszcze ożywiły się plany o ewentualnej rozbudowie East Stand, ale tym razem na przeszkodzie stanęła Rada Newham, która nie wyraziła zgody na przebudowę obiektu. Jeszcze innym rozwiązaniem była budowa nowego stadionu w pobliżu stacji metra West Ham. Niestety kryzys finansowy, który dotknął ówczesnych właścicieli „The Hammers” raz jeszcze nakazał weryfikację planów.

london_olympic_stadium10

W 2010 roku nowi współwłaściciele klubu, David Gold oraz David Sullivan publicznie przyznali, że zamierzają przenieść się na powstający Stadion Olimpijski. Niedługo później we współpracy z Radą Newham, klub złożył odpowiednią ofertę Olympic Park Legacy Company, a do tego rozpoczął nieformalne rozmowy dotyczące zagospodarowaniu Boleyn Ground po przeprowadzce.

Olimpijski 2

W dniu 11 lutego 2011r, komitet OPLC jednomyślnie wskazał West Ham United na preferowanego oferenta, ale w wyniku nieustających roszczeń prawnych, umowa została unieważniona i nakazano rozpisanie nowego przetargu. Mimo wielkiego rozczarowania tą decyzją, klub raz jeszcze zamierzał podejść do przetargu. Zgodnie z planami, w marcu 2013 podjęto decyzję o oddaniu stadionu pod opiekę klubowi West Ham United, który podjął się odpowiedniej przebudowy areny, czego finansowo nie podejmowało się Leyton Orient.

london_olympic_stadium11

Pojemność stadionu wynosiła 80 000 widzów, a jego budowa, wraz z zakupem gruntu oraz parkiem olimpijskim pochłonęła 537 mln funtów. Po przebudowie pojemność zmniejszy się do 55 000 miejsc.

london_olympic_stadium14

Olimpijski

london_olympic_stadium04 london_olympic_stadium05 london_olympic_stadium06