Raphael Spiegel ustalił warunki kontraktu i oficjalnie przeniósł się do portugalskiej Boavisty!

Szwajcarski bramkarz był dopiero trzecim wyborem we wschodnim Londynie, więc po pięcioletnim pobycie na Wyspach zdecydował wyprowadzić się do Porto. Dołączył tam do lokalnej drużyny na zasadzie wolnego transferu.

Przed wyjazdem Raphael opublikował pożegnalne wiadomości dla pracowników klubu i kolegów z zespołu, w których zawarł podziękowania za pomoc w rozwoju.

-Jestem wdzięczny za to, że mogłem grać w tym klubie. To było jak sen. Pamiętam ten moment, kiedy jako 19-latek przeprowadzałem się do Londynu. Przybyłem tu jako dzieciak, dziś opuszczam to miejsce jako mężczyzna – poinformował poprzez swoje twitterowe konto Spiegel.

-Dzięki Młotom stałem się lepszym piłkarzem. Chcę podziękować wszystkim w klubie, którzy dołożyli swoją cegiełkę do mojego rozwoju. Specjalne podziękowania dla trenerów bramkarzy, z którymi miałem przyjemność współpracować. Wiele się od nich nauczyłem.

-Zwycięstwo w Pucharze U21 w 2016 i zeszłoroczny awans z U23 były moimi największymi sukcesami. Jestem dumny, że mogłem być częścią tego.

-Najważniejsze pozostawiłem na koniec – ogromnie dziękuję wszystkim fanom Premier League! To dla mnie zaszczyt, że mogłem być piłkarzem w tak utytułowanym klubie z tak lojalnymi kibicami. Nigdy nie zapomnę finału Pucharu w 2016 roku, gdy z trybun słyszałem swoje nazwisko.