West Ham United w drugim meczu kontrolnym podczas tegorocznego pre-season pokonał Fulham FC 2:1.

Bramki dla zespołu Młotów zdobyli Manuel Lanzini i Ashley Fletcher. Dla gości trafił Ryan Sessegnon.

Slaven Bilić podobnie jak w meczu z Sturmem Graz dał zagrać zawodnikom po 45 minut i tylko Josh Cullen i Moses Makasi przebywali na boisku więcej.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 14 minucie gry. Po rajdzie lewą stroną Nathana Hollanda, Anglik wymienił piłkę z Fletcherem, który zagrał do Manuela Lanziniego. Argentyńczyk zwiódł balansem ciała obrońcę i pewnym strzałem w długi róg trafił do siatki The Cottagers.

Kilka chwil później powinno być 1:1. Jednak napastnik Fulham Sone Aluko został w genialny sposób zatrzymany przez Darrena Randolpha.

W zespole The Hammers świetnie grał Manuel Lanzini, który brał na siebie grę i kreował sytuacje bramkowe swoim kolegom, ale także sam często próbował strzelać na bramkę Fulham.

W 40 minucie było 2:0. Fatalny błąd bramkarza Fulham wykorzystał Ashley Fletcher i z najbliżej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla podopiecznych Slavena Bilicia.

W przerwie Slaven Bilić dokonał 10 zmian, a na placu gry został tylko Josh Cullen (został zmieniony w 77 minucie przez Makasi’ego).

W drugiej połowie działo się bardzo mało ciekawych rzeczy na boisku. Szansę na bramkę dla Młotów miał tylko Mark Noble, ale jego strzał zza szesnastki pewnie obronił golkiper Fulham.

W 81 minucie zawodnicy z Craven Cottage zdobyli kontaktowego gola. Do siatki z ostrego kąta trafił Ryan Sessegnon.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Młotów 2:1. Tym samym piłkarze Slavena Bilicia w miłych nastrojach żegnają się z Austrią.

West Ham United: Randolph (Adrian 46), Byram (Zabaleta 46), Ogbonna (Collins 46), Rice (Burke 46), Cresswell (Masuaku 46), Cullen (Makasi 77), Lanzini (Noble 46), Makasi (Obiang 46), Feghouli (Ayew 46), Holland (Snodgrass 46), Fletcher (Martinez 46).

Ławka: Anang (GK)

Fulham:  Button, Fredericks (Opoku 75), Sigurdsson (Ream 23), Djalo, Opoku (Sessegnon 46), Cisse (McDonald 46), Piazon (Aluko 75), Edun, Aluko (O’Reilly 46), Woodrow, Ayite (Cisse 75)

Ławka: Rodak, Johansen.