West Ham United zremisował w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Niemczech z czwartoligową drużyną Altona 93 3:3. Gole dla naszego zespołu zdobyli Toni Martinez, André Ayew oraz zawodnik rywala, który skierował piłkę do własnej bramki.

Slaven Bilić na to spotkanie wystawił silną jedenastkę z Marko Arnautoviciem w składzie. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Joe Hart, Chicharito i José Fonte.

Już w piątej minucie gry West Ham przegrywał 1:0. Zaskakującym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Brisevac i pokonał Adriána. Bramkę można na pół zapisać hiszpańskiemu bramkarzowi i Edimilsonowi Fernandesowi, który nie potrzebnie odsunął się od muru, co ułatwiło strzał piłkarzowi Altony.

Nie minęła minuta a na tablicy wyników był rezultat 1:1. Ładną indywidualną akcję przed polem karnym czwartoligowca przeprowadził Toni Martinez i pewnym strzałem pokonał golkipera. Dla naszej perełki było to drugie trafienie podczas tegorocznego pre-season.

Przez kolejne 30 minut na boisku nie działo się wiele poza strzałami Ayew i Martineza. Żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał natomiast Winston Reid.

W 39 minucie było już 2:1 dla Niemców. Thiessen oddał bardzo precyzyjny strzał zza pola karnego i nie dał szans Adriánowi.

Minutę przed końcem pierwszej połowy z boiska wyleciał Winston Reid. Nowozelandczyk po odgwizdaniu faulu przez sędziego zaczął bić „brawo” i otrzymał drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną. Trzeba przyznać, że arbitra trochę poniosło, szczególnie biorąc pod uwagę, że był to mecz towarzyski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy za Roberta Snodgrassa na murawie pojawił się Fonte, który zastapił Reida w środku obrony.

Osiem minut po zmianie połów West Ham doprowadził do wyrównania. Kapitalne podanie Pedro Obianga w efektowny sposób na gola zamienił Ayew.

Radość Młotów nie trwała długo i w 58 minucie znów na prowadzeniu była Altona 93. Po rzucie wolnym, w piłkę głową nie trafił dopiero co wprowadzony Declan Rice i Stode zdobył gola na 3:2.

W 61 minucie bardzo bliski zdobycia wyrównującego gola był Marko Arnautović, ale uderzenie Austriaka z rzutu wolnego odbiło się od słupka.

20 minut przed końcem meczu w zespole West Hamu zadebiutował Chicharito. Były snajper Realu Madryt i Manchester United zmienił na placu gry Martineza. W tym samym czasie także Makasi pojawił się na boisku za Ayew.

Chwilę później znów był remis. Świetną piłkę na prawą stronę otrzymał Byram. Anglik dośrodkował piłkę po ziemi wzdłuż bramki, a akcję zamknął Nathan Holland. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki. Gol zdecydowanie zapisany jako samobójczy.

W końcówce meczu obie drużyny miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Jedną kapitalną paradą zabłysnął Adrian i uchronił Młoty. Dwie dogodne okazje miał także Chicharito. Meksykanin wyszedł sam na sam z bramkarzem Antony, minął go i uderzył na bramkę. Jednak tuż przed linią bramkową stał obrońca i zdołał zażegnać niebezpieczeństwo. Ostatecznie West Ham zremisował 3:3 z Altona 93.

Altona 93: Grundmann (Matthai 27, Grubba 46, Du Preez 61), Aniteye (Stode 46), Yilmaz (Kunter 46), Hosseini (Lechler 74), Buzhala (Holz 46), Brisevac (Wachowski 46), Rettstadt (Cayir 46), Hinze (Edeling 46), Novotny (Sachs 46), Schultz (Correia Ca 46), Thiessen (Hadid 46, Schultz 83)

West Ham United: Adrian, Zabaleta (Byram 57), Reid ©, Ogbonna (Rice 57), Cresswell (Masuaku 49), Obiang, Fernandes, Arnautovic (Holland 67), Snodgrass (Fonte 46), Ayew (Makasi 70), Martinez (Chicharito 70)