West Ham odnotował spadek formy w ostatnich tygodniach. We wtorek Hammers udają się do St. Mary’s, aby zmierzyć się z Southampton. David Moyes mówił, że jego drużyna może mieć problemy z ponownym odkryciem swojej zwycięskiej formy z powodu napiętego harmonogramu.

Po wspaniałym ciągu spotkań, podopieczni Davida Moyesa zaczęli słabnąć, wygrywając tylko jeden z ostatnich pięciu meczów. Niedzielny remis 2:2 z Brighton był być może najbardziej niepokojącym ze wszystkich dotychczasowych występów.

Southampton vs West Ham

Zmierzą się dwie ekipy, których obiecujące starty wykazały oznaki fiaska w ostatnich tygodniach, a gorączkowa lista spotkań raczej nie przyniesie optymizmu. Święci także odnieśli rozczarowujący wynik w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ bezbramkowo zremisowani z Fulham.

Gospodarze otrzymali dużą przewagę przed nadchodzącym spotkaniem w środku tygodnia w postaci dodatkowego dnia przygotowań, podczas gdy gracze Moyesa prawdopodobnie odpoczywają i regenerują się dzisiaj przed jutrzejszym meczem.

Największym problemem Southampton natomiast jak do tej pory, są kontuzje. Oriol Romeu powróci po zawieszeniu na jeden mecz, ale Saints prawdopodobnie pozostaną bez Danny’ego Ingsa (ścięgno podkolanowe) i Nathana Redmonda (biodro).

Wiadomości drużynowe West Ham

Dla drużyny Davida Moyesa trwa gorączkowy kalendarz świąteczny. Problemy zdrowotne Michaila Antonio nadal nie dają pewności, że będzie on w stanie rozegrać pełne 90 minut. Oznacza to, że ​​Sebastian Haller ma duże szanse ponownie pojawić się w podstawowym składzie. Wysoce prawdopodobne jest też, że Ben Johnson może kontynuować grę na lewym skrzydle po strzeleniu swojego pierwszego gola przeciwko Brighton.

Wydaje się, że David Moyes z pewnością porzuci pomysł wstawienia Marka Noble’a w podstawowej 11 na rzecz innego, bardziej kreatywnego gracza. Najbardziej realnym jest pojawienie się Pablo Fornalsa i Saida Benrahmy.

Historia spotkań

  • Southampton wygrane: 11
  • Remisy: 7
  • West Ham wygrane: 18 
  • Ostatnie spotkanie: West Ham 3:1 Southampton (29 lutego 2020)

Transmisja spotkania na Canal plus Sport we wtorek, od godziny 19:00 czasu polskiego