Nagroda Złotej Piłki to cenione wyróżnienie w czeskiej piłce nożnej, które jest przyznawane corocznie najlepszemu piłkarzowi w kraju. Komitet składający się z krajowych dziennikarzy sportowych skrupulatnie ocenia występy zawodników przez cały sezon, aby wyłonić zasłużonego zwycięzcę.

28-letni pomocnik jest kapitanem reprezentacji Czech i w tym sezonie był kluczowym zawodnikiem zarówno dla klubu, jak i reprezentacji. Souček wystąpił 36 razy dla West Hamu United w Premier League, strzelając dwa gole. W zwycięskiej kampanii Ligi Konferencyjnej UEFA zagrał jedenaście razy, strzelając gola w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z duńskim Viborgiem w rundzie barażowej. 

W reprezentacji swojego kraju wystąpił dziesięć razy i prawdopodobnie powtórzy to jeszcze w tym tygodniu, kiedy Czechy zmierzą się z Wyspami Owczymi w sobotę 17 czerwca w eliminacjach UEFA Euro 2024.

Souček zdobył nagrodę również w 2020 i 2021 roku, a w tym roku pokonał rywalizację o nagrodę z pomocnikiem Fiorentiny Antonínem Barákiem, który zajął zaledwie punkt za nim w tabeli.