West Ham United ostatnio ma spore problemy z urazami. Do dyspozycji trenera nie są Declan Rice, Michail Antonio czy Angelo Ogbonna. Taki stan rzeczy nie martwi jednak Tomáša Součka, który w rozmowie z London Evening Standard stwierdził, że Młoty mają na tyle silną kadrę, aby rywalizować z najlepszymi w lidze.

– Mamy dużo kontuzji, ale to jest piłka nożna. Straciliśmy Declana Rice’a, Angelo Ogbonnę i nie wiemy ilu piłkarzy wypadnie nam po spotkaniu z Leicester City. Poza grą są też Yarmolenko i Lanzini, ale mam nadzieję, że niebawem będą gotowi do gry. To wspaniałe, że nie mamy tylko 10 czy 11 dobrych graczy. Mamy wspaniałą drużynę, w której panuje kapitalna atmosfera. Mamy ponad 20 świetnych piłkarzy, więc to dobrze, że nie gramy tylko jedną jedenastką. Mamy nadal 20-stu lub więcej graczy – mówi najlepszy strzelec Młotów.

Reprezentant Czech zagrał także głos na temat braku koncentracji w ostatnich fragmentach spotkania. Młoty trzeci mecz z rzędu tracą bramki w końcówce, przez co do ostatnich minut muszą drżeć o zwycięstwo.

– To wspaniałe, że mamy pod kontrolą sytuację w tabeli. Ale teraz przed nami wyjazd do Newcastle i mam nadzieję, że zagramy tak dobrze jak ostatnio w ofensywie. Jeśli chodzi o defensywę to musimy bronić jak przez pierwsze 60 minut. Wówczas Leicester nie stworzył sobie żadnej klarownej akcji. Ostatnie pół godziny musimy obejrzeć ze sztabem i wyciągnąć wnioski. Mamy pewność siebie i dobrą mentalność. Jesteśmy w bardzo dobrej formie przez 60 minut, ale po tym czujemy, że jest już blisko wygranej i gramy zbyt zachowawczo. Musimy grać cały czas tak samo dobrze jak przez 60 minut. Nawet jak mamy wynik to musimy ustawić się wysoko i walczyć o kolejne trafienia. Jeśli cofamy się w nasze pole karne to rywale stwarzają wiele sytuacji. 

W tym sezonie środkowy pomocnik WHU zagrał we wszystkich 31 meczach w Premier League. Zdobył dziewięć bramek i zaliczył jedną asystę.