Vladimír Coufal i jego rodak Tomáš Souček z pewnością trafili do serc całego West Hamu United, odgrywając kluczową rolę w imponującym sezonie Irons. Ich rola doprowadziła do ambicji i presji na wysokie miejsce w Premier League w tej kampanii.

Mówiąc o ich wpływie, David Moyes powiedział niedawno: „Tomáš i Vladimír wnieśli do klubu coś jeszcze – całkowitą pokorę. Są szczęśliwi, że tu są i grają”.

Sam Coufal był pod wrażeniem motywacji, jaką wykazał zespół podczas tej kampanii, przypisując sukces drużyny chęci spędzania dodatkowych godzin na obiekcie Rush Green.

Za sukces odpowiada mentalność West Hamu

Byłem naprawdę zaskoczony tym, jak chłopaki tutaj pracują po zakończeniu sesji treningowej. Ja byłem przyzwyczajony do tego, że po pracy na boisku wracamy do szatni lub zostajemy i bawimy się – graliśmy na przykład w tenisa. Tutaj chłopaki dbają o to, aby pozostać na boisku jak najdłużej, ale po to, by poprawiać słabsze elementy gry. Myślę, że nasza mentalność zwycięzców rośnie w każdym meczu i wiemy, że ważne jest, żeby nie zatrzymywać się i cały czas doskonalić – podsumował Coufal.

Podobnego zdania jest drugi z Czechów, grający w barwach West Hamu – Tomáš Souček

Czeski Piłkarz Roku jest przekonany, że Irons mają dogłębną siłę, aby utrzymać swoje wyzwanie i pozostać blisko szczytu tabeli Premier League.

To wspaniałe, ponieważ nie tylko w dniu meczu, ale każdego dnia w Rush Green jest tak samo – mamy bardzo dobrego ducha i walczymy o siebie w każdej minucie – potwierdził Souček.
Kiedy ktoś straci piłkę, drugi chce ją odzyskać, więc nasza mentalność jest świetna i tak jest dobrze, ponieważ możemy patrzeć na efekty w tabeli.

Musimy tylko tak postępować, aby nie stracić zawodników z powodu kontuzji, ale ufam naszej drużynie. Mamy nie tylko dziesięciu, jedenastu czy dwunastu zawodników, ale ponad dwudziestu bardzo dobrych graczy – stanowimy jedną drużynę.

Sobotnie spotkanie z Newcastle

To prawda, że pojedziemy tam pewni siebie, bo wygraliśmy w niedzielę i znowu jesteśmy wyżej w tabeli. Jedziemy tam na kolejną walkę.
Do końca jest jeszcze wiele meczów, ale musimy udać się do Newcastle i zagrać najlepiej, jak to możliwe. Ufam, że mamy siłę, aby je pokonać i utrzymać się tak wysoko, jak chcemy –  dodał Souček.