Jak podaję Sky Sports, West Ham prowadzi zaawansowane rozmowy z działaczami Besiktasu Stambuł w sprawie transferu Gokhana Tore. Włodarze Młotów ponoć mają zapłacić Turkom za tego zawodnika 12 milionów funtów. 

Oba kluby jak do tej pory niedoszły do porozumienia, ale wiele wskazuje na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku i w ciągu najbliższych dni Turek zostanie Młotem. Angielskie media sugerują nawet, że były piłkarz Rubina Kazań wybrał sobie już numer na koszulce i w przyszłym sezonie będzie występował z siódemką na plecach.

Dla 24-latka to będzie powrót do Londynu po kilku sezonach. W latach 2009-2011 Tore był zawodnikiem Chelsea, jednak w tym klubie nie zrobił kariery i przeniósł się do Hamburga. Warto dodać, że do Besiktasu ściągał go obecny menedżer Młotów Slaven Bilić.

Tore jest znany ze swojego porywczego charakteru i kibice Młotów mają nadzieję, że Bilić weźmie pod swoje skrzydła Turka i zrobi z niego wielką gwiazdę Premier League. Podczas swojej kariery 26-krotny reprezentant Turcji miał wiele nieprzyjemnych sytuacji poza boiskowych. A to został postrzelony w jednym z nocnych klubów, a to groził swoim dwóm kolegom z drużyny narodowej Hakanowi Calhanoglu i Omerowi Toprakowi z użyciem broni palnej. Jednak cała trójka po pewnym czasie podała sobie ręce i pogodziła się ze sobą.

Trener Besiktasu Senol Gunes o Gokhanie: – Tore jest świetnym zawodnikiem i ma lepszą technikę od Riyada Mahreza. Niestety jest on zbyt pewny siebie i to hamuje jego rozwój.