Sky Sports: Sakho poprosił o transfer

Według Sky Sports napastnik West Hamu Diafra Sakho poprosił włodarzy klubu o transfer do innego zespołu. Wśród potencjalnych nabywców Senegalczyka wymienia się Sunderland oraz West Bromwich Albion. 

W zeszłym miesiącu West Ham otrzymał ofertę od Czarnych Kotów, ale była ona niezadowalająca dla klubu i została odrzucona. Sunderland proponował bardzo małą kwotę oraz chciał dopłacić więcej jeśli zawodnik rozegrałby 30 meczów w sezonie.

Według mediów 26-latek jest sfrustrowany swoimi niskimi zarobkami. Gdy Sakho przychodził na Upton Park z FC Metz dostał tygodniówkę w wysokości 15 tysięcy funtów. Po dobrych występach klub dał zawodnikowi podwyżkę i do tej pory zgarnia 27 tysięcy na tydzień.

West Brom oraz Sunderland są bardzo ostrożni i obawiając się licznych kontuzji naszego snajpera, są skłonni zapłacić dużo mniej niż West Ham oczekuje. W ostatnich dniach media podały, że The Baggies złożyli ofertę za Sakho w wysokości 16,5 miliona funtów. Jednak te doniesienia okazały się plotką.

Wszystko wskazuje na to, że latem Diafra Sakho opuści wschodni Londyn jeśli do klubu wpłynie korzystna dla Młotów oferta.