Według dziennikarza Sky Sports News, Dharmesha Shetha, nastąpił pewien zwrot w sprawie transferu Gabriela Barbosy do West Hamu. Młoty nie rezygnują z pozyskania reprezentanta Brazylii, a sam piłkarz jest pozytywnie nastawiony na przenosiny do klubu z London Stadium.

West Ham nadal chce wypożyczyć Gabigola na 18 miesięcy, ale proponuje też zapisanie opcji wykupu za 30 milionów euro, która byłaby bardziej jako zobowiązanie do transferu definitywnego, jeśli gracz rozegrałby określoną liczbę spotkań.

Kontrakt 25-latka z Flamengo, wygasa w 2024 roku i brazylijski klub nie chce go wypożyczać ani sprzedawać. Jednak Barbosa jest zdeterminowany, aby wykonać ten ruch i poinformował swojego pracodawcę, że jeśli nadejdzie z Anglii odpowiednia oferta to chciałby porozmawiać na temat transferu.

ExWHUemployee w najnowszej audycji The West Ham Way, poinformował, że West Ham faktycznie interesuje się Gabrielem Barbosą i sondował wypożyczenie Brazylijczyka, ale duża część medialnego szumu jest spowodowana działaniem jego agentów, którzy mocno próbują wytransferować napastnika do Europy. Na razie rozmowy nie są konkretne a jego klubowi zależy na transferze definitywnym a nie wypożyczeniu. West Ham preferuje wypożyczenia z opcją transferu, by najpierw zobaczyć jak piłkarze z potencjalnie słabszych lig zaklimatyzują się w tak wymagającej lidze jak Premier League.