Piłkarze West Hamu skromnie pokonali na wyjeździe FC Lusitanos 1:0. O awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy nie musieli się jednak martwić dzięki zaliczce z pierwszego meczu (3:0). Bramkę dla Młotów zdobył Elliot Lee. Zadanie podopiecznym Slavena Bilicia mocno utrudnił Diafra Sakho, który w 14 minucie dostał czerwoną kartkę i osłabił tym samym zespół.

Z góry przepraszam za niewielką ilość informacji w tej pomeczówce. Niestety mecz nie był nigdzie transmitowany. Faktem jest jednak, że na boisko wyszliśmy w bardzo podobnym do zeszłotygodniowego składzie.

lusitanos

Ze względu na uraz ze składu wypadł Mauro Zarate. Zastąpił go jednak Elliott Lee i jak się później okazało – była to dobra zmiana.

Do dość ważnej dla przebiegu całego meczu sytuacji doszło w 14. minucie meczu. Diafra Sakho dostał automatyczną czerwoną kartkę. Z relacji tekstowej na oficjalnej stronie nie do końca można wywnioskować co dokładnie się stało. Na pewno chodziło o starcie z innym piłkarzem. Uderzył go? Opluł? Na pewno dowiemy się w najbliższym czasie.

Mimo osłabienia, w 21. minucie padła bramka dla Młotów. Matt Jarvis podał piłkę do Elliotta Lee, a ten pokonał bramkarza strzałem w długi róg. Była to pierwsza seniorska bramka Elliotta Lee w barwach West Hamu.

elliott lee

W pierwszej połowie piłkarze West Hamu kontrolowali grę i nie dali za bardzo pograć rywalom.

Po przerwie „Młoty” wyszły bez zmian. W dalszej części meczu na boisku pojawili się Reece Burke (w miejsce O’Briena, który rozegrał tego dnia spotkanie nr 100 w barwach Młotów), Djair Parfitt-Williams (w miejsce Amalfitano, który zarobił wcześniej żółtą kartkę) i debiutant Amos Nasha (w miejsce Josha Cullena).

West Ham wygrał w dwumeczu 4:0 dzięki czemu zagra w kolejnej rundzie. Tym razem przeciwnikiem będzie FC Birkirkara – drużyna z Malty. Na poważnego przeciwnika będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.