Gianluca Di Marzio stwierdził, że Torino jest bliskie sprowadzenia Łukasza Skorupskiego.  Według informacji włoskiego dziennikarza włodarze Torino widzą w polskim bramkarzu następcę Joe Harta.

W ostatnim czasie West Ham zaczął poszukiwania nowego bramkarza. Jednym z wymienianych nazwisk był Łukasz Skorupski, który w obecnym sezonie będąc na wypożyczeniu w Empoli zanotował już 16 spotkań ligowych, w których zanotował siedmiokrotnie czyste konto.

Były zawodnik Górnika Zabrze uchodzi za jednego z najciekawszych bramkarzy w lidze włoskiej. Dzięki dobrym występom Polaka wiele drużyn zaczęło przejawiać zainteresowanie jego usługami. Sam zainteresowany chętnie opuściłby Romę – w której o miejsce w bramce musiałby rywalizować z Alisonem oraz wypożyczonym z Arsenalu Wojciechem Szczęsnym.

Szanowany włoski dziennikarz piłkarski Di Marzio twierdzi, że Skorupski już wkrótce zasili Torino. Ten ruch całkowicie przekreśliłby możliwość przejścia do West Hamu.

W byłym klubie Kamila Glika, Skorupski miałby zastąpić Joe Harta, który po sezonie wraca do Manchesteru City. Angielski bramkarz przebywa obecnie na wypożyczeniu w Turynie. Warto dodać, że West Ham interesuje się usługami Harta, który nie ma szans na grę w klubie prowadzonym przez Pepa Guardiolle.