Skaut Młotów obserwował dwóch graczy

Podczas czwartkowego spotkania ćwierćfinałowego Ligi Europejskiej pomiędzy Clubem Brugge oraz Dnipro Dnipropietrowsk, jeden ze skautów Młotów obserwował dwóch graczy. Na celowniku Młotów są bowiem bramkarz Belgów, Mathew Ryan oraz ukraiński skrzydłowy Jewhen Konoplyanka.

Ryan jest 18-krotnym reprezentantem Australii i w tym sezonie rozegrał, aż 47 spotkań w barwach Club Brugge, wpuszczając przy tym 37 goli oraz 20-krotnie zachowując czyste konto. W zespole West Hamu miałby zastąpić Jussiego Jaaskelainena, który prawdopodobnie po tym sezonie zakończy piłkarską karierę.

O Konoplyance wiele mówić nie trzeba, gdyż utalentowany pomocnik był bardzo blisko przenosin do West Hamu latem ubiegłego roku, jednak niestety władze Młotów nie zdecydowały się wyłożyć na tego gracza 12 milionów funtów. Kontrakt Ukraińca z Dnipro wygasa wraz z końcem tego sezonu i 25-latek będzie mógł trafić do nowego klubu za darmo. W tym sezonie Konoplyanka rozegrał 31 spotkań, w których strzelił siedem bramek oraz zaliczył sześć asyst.

West Ham Poland

FREE
VIEW