Według doniesień z hiszpańskiego klubu, dawny cel transferowy West Hamu United, Youssef En-Nesyri może zostać udostępniony przez Sevillę tego lata.

En-Nesyri z pewnością nie jest w formie olimpijskiej w jakiej był, kiedy po raz pierwszy dyskutowano o jego przeprowadzce do Londynu. To jednak nie znaczy, że nie może przenieść się do West Hamu, ale czy byłby to dobry krok?

25-latek po raz pierwszy pojawił się na radarze Młotów 12 miesięcy temu, kiedy menadżer zaczął szukać wzmocnienia swojej linii ataku i rywalizacji dla jedynego napastnika Michaila Antonio.

W styczniu odrzucono ofertę West Hamu za Marokańczyka – opiewała ona na 27 milionów funtów. Teraz klub ze wschodniego Londynu może ponownie wrócić do rozważenia pozyskania zawodnika La Liga. Może…ale czy powróci?

Czy to byłaby dobra decyzja?

Sevilla wydaje się teraz bardziej skłonna sprzedać zawodnika, a jego cena wywoławcza wyraźnie spadła. Informacje dochodzące z Hiszpanii są takie, że obecnie zaakceptowaliby oni ofertę West Hamu, którą jakiś czas temu odrzucili.

I to nie jest dobry znak dla Młotów, jeśli chodzi o to, jak dobry jest teraz gracz skoro jego klub chciałby dokonać transferu, nawet nie negocjując jego kwoty.

W hiszpańskiej ekstraklasie w tym sezonie reprezentant Maroka strzelił zaledwie pięć goli – w poprzednim miał ich na swoim koncie 18. W porównaniu z graczami na tej samej pozycji z całej Europy, w ciągu ostatniego roku 25-latek rozczarowująco plasuje się na 23. miejscu pod względem goli innych niż rzuty karne i 19. pod względem asyst.

Jak pialiśmy wczoraj, Ex również wyraził swoje zdanie w kwestii ewentualnego pozyskania tego gracza:

Klubowi został zaoferowany Youssef En-Nesyri z Sevilli za ok 25 mln funtów, którego bardzo chcieliśmy pozyskać rok temu. Niestety, ostatni sezon nie był udany w wykonaniu Marokańczyka (Zaledwie 5 bramek w całym sezonie). West Ham ewentualnie preferowałby wypożyczenie, by zobaczyć jak piłkarz sprawdzi się w Premier League.