Mimo słabego wejścia w mecz przeciwko Fulham, podopieczni Davida Moyesa się nie załamali i pokonali derbowego rywala 3-1. Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany Lucas Paqueta, a następny znakomity występ w koszulce Młotów zanotował również Gianluca Scamacca. Włoch miał ogromny wpływ na zmianę stanu rzeczy, strzelając także kolejną bramkę dla West Hamu w Premier League.

To naprawdę satysfakcj0nujące zwycięstwo. Mieliśmy wiele okazji w pierwszej połowie i uważam, że nasza reakcja na bramkę przeciwnika była odpowiednia – skomentował 23-latek.

Byliśmy bardzo podirytowani po bramce Pereiry, ale nie poddaliśmy się jako drużyna i teraz możemy się cieszyć ze zwycięstwa.

Po trwającej kilka minut analizie VAR w 62. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Scamacca, który to wykorzystał idealne dogranie Lucasa Paquety.

Niezmiernie cieszę się z mojego kolejnego gola, ale to co jest najważniejsze to dobro kolektywu. Mam naprawdę dobre relacje z chłopakami, co zaprocentowało i mogliśmy obserwować efekty naszej współpracy. Na specjalne pochwały zasługuje Lucas, ponieważ jest niesamowitym piłkarzem i to czysta przyjemność grać z nim w jednej drużynie – dodał napastnik.

Następnym przeciwnikiem West Hamu będzie Anderlecht, który to przyjedzie na London Stadium już w najbliższy czwartek.