Niezwykle utalentowany pomocnik West Hamu Martin Samuelsen w minioną środę zadebiutował w pierwszej reprezentacji Norwegii, podczas wygranego 3:2 spotkania towarzyskiego z Islandią w Oslo.

19-latek pojawił się na placu gry osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy, zastępując Pala Andre Hellanda. 14 minut po wejściu na boisko Samuelsen znacznie przyczynił się do zdobycia trzeciego gola dla Norwegów, autorstwa Alexandra Sorlotha z FC Groningen.

 – To zawsze miłe uczucie, kiedy jest się zaangażowanym w zdobycie gola. Dlatego chcę grać! To była zabawa! Próbowałem kilka zagrań podczas tego spotkania, jednak nie zawsze się udaje. Zrobiłem kilka drobnych głupich błędów, ale następnym razem będzie dużo lepiej. – powiedział Samuelsen

martin samuelsen norway

Dobrych słów w kierunku piłkarza WHU nie szczędził selekcjoner Norwegów Per-Mathias Hogmo: – Widzieliśmy jego doświadczenie podczas treningów. On strzela dużo bramek na treningach i jest odważny, co pokazał również dzisiaj. On ma wyjątkowy talent i widzimy, że idzie dobrą drogą. Podejmuje bardzo dobre decyzje podczas spotkań. Pomyśleliśmy, że warto mu dać szansę debiutu i nas nie zawiódł. Może dostanie więcej szans.