Nowy szef sztabu medycznego Gary Lewin w trakcie intensywnego okresu przygotowawczego zamierza zwrócić szczególną uwagę na senegalskiego rekonwalescenta.

Diafra Sakho prawdopodobnie będzie gotowy na mecz otwarcia nowego sezonu Premier League, przed tym jednak pojedzie wraz z innym kontuzjowanym napastnikiem – Andy’m Carrollem – na obóz przygotowawczy do Austrii.

Według raportów klubowych obaj piłkarze wracają już do zdrowia, ale Lewin i tak zamierza skupić swoją uwagę na stanie zdrowia czarnoskórego napastnika. Reprezentant Lwów Terangi rozegrał jedynie 21 spotkań przez dwa poprzednie sezony, w których aż osiem razy pokonywał bramkarza rywali – ta statystyka pokazuje jak ważnym elementem w układance Bilicia jest zdrowy Sakho.

-Sakho wie, że tak długa kontuzja to poważna sprawa. Diafra jest bardzo zmotywowany – od początku przerwy letniej pracuje za dwóch – podaje źródło związane z klubem.

Andy Carroll jest w przyzwoitej formie, ale Młoty nie zamierzają przerywać poszukiwań. Głównym celem jest Andre Gray, Javier Hernandez i Michy Batshuayi.