Jak podaję KUMB, Diafra Sakho zostanie wykluczony z gry na okres dwóch miesięcy. Senegalczyk doznał urazu mięśnia czworogłowego podczas drugiej połowy spotkania z West Bromwich Albion. 

Do całego zdarzenia doszło w 73 minucie gry. Po oddaniu strzału, były gracz FC Metz upadł na murawę i złapał się za nogę. Od razu pokazał w stronę ławki rezerwowych, że konieczna będzie zmiana. W jego miejsce pojawił się Nikica Jelavić. Sakho opuścił boisko z pomocą fizjoterapeuty Dominica Rogana.

Według źródła KUMB, Sakho będzie wyłączony z gry na okres około 10 tygodni, po tym jak jego uraz został oceniony przed sztab medyczny klubu. To już trzeci poważny uraz w zespole Slavena Bilicia. Wcześniej z powodu kontuzji kostki z gry zostali wykluczeni Dimitri Payet oraz Enner Valencia.

We wtorek reprezentant Lwów Terangi uda się do specjalisty w celu dokładnego zdiagnozowania urazu. Miejmy nadzieję, że uraz okaże się mniej poważny niż przewidywano i napastnik wróci do zespołu najszybciej jak to możliwe. Do tego czasu Chorwacki sternik Młotów ma do dyspozycji w ataku, będących bez formy Andy’ego Carrolla oraz Nikicę Jelavicia.

Więcej o kontuzji snajpera będzie można przeczytać w raporcie medycznym, który ukaże się na naszej stronie przed weekendem.