Przewidywany od dłuższego czasu transfer Diafry Sakho do Sunderlandu stanął pod znakiem zapytania. Wszystko przez osobę Sama Allardyce’a, który prawdopodobnie obejmie stery w reprezentacji Anglii. Najbliżej Senegalczykowi jest teraz do West Bromwich Albion.

Czarne Koty kilka tygodni temu złożyli ofertę w wysokości 12 milionów funtów, z czego osiem milionów trafiło by na konto Młotów już teraz, a kolejne cztery pod warunkiem, że napastnik rozegra przynajmniej 30 spotkań w barwach Sunderlandu. Oferta została od razu odrzucona przez nasz klub. Prawdopodobnie kolejnej oferty może klub z północy Anglii nie złożyć, gdyż wielkim zwolennikiem tego transferu jest Big Sam, który jest blisko odejścia z SAFC.

Tą sytuację chce wykorzystać Tony Pulis, który również jest pod wrażeniem umiejętności Diafa. Według angielskich mediów West Brom jest gotowy zaproponować wymianę Młotom, na mocy której za Sakho do wschodniego Londynu trafiłby Saido Berahino. Dodatkowo West Ham miałby dopłacić sześć milionów funtów.