Koniec tygodnia przynosi ciekawe informacje w kwestii rozwiązania problemu prawego obrońcy w składzie West Hamu. Według czwartkowych raportów Francuski gracz Manchesteru City – Bacary Sagna jest skłonny do przejścia na London Stadium.

„Młoty” od dłuższego czasu borykają się z kłopotem w obsadzeniu pozycji na prawej stronie obrony. Na przestrzeni sezonu wystąpiło tam kilku różnych graczy, ale żaden z nich nie zagościł w tym sektorze boiska na dłużej.

Transfer 34-latka przewinął się już kilkukrotnie przez wiadomości, ale wszystko odbywało się raczej w sferze domysłów i plotek. Jednak w perspektywie prawdopodobnego braku nowej oferty kontraktowej dla Sagny, konkurencji ze strony Pablo Zabalety, którego zarobki są niższe niż byłego gracza Arsenalu, coraz głośniej mówi się o przenosinach do innego zespołu.

Tymczasem Slaven Bilić odcina się od wszelkich spekulacji. Sugeruje, że kwestie transferowe będą załatwiane po zakończeniu bieżącej kampanii, a ostatnie tygodnie sezonu trzeba wykorzystać do maksimum, zaczynając od tego weekendu. Jesteśmy całkowicie skoncentrowani na Bournemouth i końcówce sezonu. To może poczekać. – Mówi boss West Hamu.

Bacary Sagna znany jest z występów dla Arsenalu, z którym wygrał Puchar Anglii w 2004 roku. W barwach „Kanonierów” rozegrał 213 meczów, a czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Sagna to także wielokrotny reprezentant Francji, która z jego udziałem wywalczyła Vicemistrzostwo Europy w 2016 roku.