Grupa fanów Arsenalu, Tottenhamu, Charltonu, Queens Park Rangers, Fulham, Leyton Orient, Crystal Palace oraz Chelsea zbiera podpisy pod wnioskiem do Parlamentu Wielkiej Brytanii o dochodzenie administracyjne wobec umowy najmu Stadionu Olimpijskiego przez West Ham United. 

Petycja powstała w momencie ujawnienia warunków, na jakich West Ham ma wynajmować Stadion Olimpijski. Koszt dostosowania Stadionu Olimpijskiego do warunków Premiership kosztować miał 272 milionów funtów. Organizacja Freedom of Information (FOI) donosi, że klub z Upton Park miał dołożyć jedynie 15 milionów do inwestycji, a reszta miała pójść z kieszeni podatników. Dodatkowo, państwowa grupa London Legacy Development Corporation miała płacić m.in za utrzymanie murawy, stewardów, ochronę oraz ogólne utrzymanie stadionu, co generuje koszt rzędu 2.7 miliona funtów rocznie (w przypadku spadku Młotów do niższej ligi, koszt zostanie podzielony przez dwa), co również obciąża kieszeń podatników.

Dodatkowo, cały dochód ze sprzedaży Upton Park (wycenianego na 71 miliony funtów) zasili kasę klubową West Hamu, z czym nie mogą pogodzić się kibice pozostałych londyńskich klubów.

W oświadczeniu koalicji kibiców można przeczytać:

Fakt, że wielu kibiców różnych drużyn złączyło się w tej sprawie świadczy, że problem jest powyżej klubowych waśni. W ocenie fanów piłki nożnej oraz podatników, ta niewyraźna umowa nie leży w interesach gry w piłkę nożną i trzeba ją zrewidować. 

Pieniądze publiczne powinny być wykorzystywane w sposób odpowiedzialny, sposób, który nie zakłóca konkurencyjności niezależnych organizacji sportowych i przedsiębiorstw. 

Młoty ustosunkowały się do zarzutów środowisk kibicowskich poprzez swojego rzecznika, który oznajmił:

Należy pamiętać, że podczas sprawiedliwego, otwartego i długotrwałego procesu, który był otwarty dla każdego klubu oraz organizacji na świecie, to właśnie West Ham United został wybrany jako klub, który wystosował najlepszy, długofalowy plan zagospodarowania stadionu, ze wskazaniem najniższych kosztów poniesionych przed podatników. 

Nasza obecność [na stadionie, przyp. red.] ubezpiecza wielofunkcyjność stadionu, a nasz wkład finansowy zwróci się, włączając w to koszta transformacji stadionu. Nasze przejście na Stratford stworzy również dodatkowych 700 miejsc pracy, zapewni ponad milion odwiedzających park olimpijski w ciągu roku, a także zapewni możliwość pomocy dziesiątkom tysięcy młodych ludzi w gorszym położeniu, dzięki rozwojowi West Ham United Foundation. 

Internetowa petycja koalicji kibiców na dzień dzisiejszy liczy ponad 21 tysięcy podpisów. 10 tysięcy gwarantuje odpowiedź rządu na zadane pytanie, natomiast 100 tysięcy głosów obliguje Parlament do podjęcia dyskusji w tej sprawie.