Newcastle wykazało zainteresowanie podpisaniem umowy z Alphonse Areolą tego lata, co spowodowało czasowe wstrzymanie rozmów z West Hamem.

Pomimo niespodziewanego zainteresowania drużyny z Newcastle, Młoty liczą na sfinalizowanie umowy o wartości 7,6 miliona funtów. Gracz rzekomo powiedział, że woli zostać w Londynie, jednak póki co nie ma żadnego potwierdzenia, że umowa z Francuzem jest bliska finalizacji.

Łukasz Fabianski jest bramkarzem pierwszego wyboru Davida Moyesa od 2018 roku po jego przybyciu ze Swansea i zapewne utrzyma swoje miejsce między słupkami w najbliższej przyszłości

Jako że West Ham zapewnił sobie europejski futbol na drugi sezon z rzędu – poprzez Ligę Konferencyjną Europy – drugi bramkarz nadal będzie miał wiele okazji, by pokazać swoją wartość.

Francuski bramkarz miał tylko jeden występ w Premier League dla West Hamu (podczas nieobecności Fabiańskiego spowodowanej izolacją z powodu COVID-19), grał imponująco w innych rozgrywkach, występując 11 razy dla West Hamu w Lidze Europy.