Pomocnik West Hamu Declan Rice zdecydował się na reprezentowanie Anglii na poziomie międzynarodowym. 

20-latek rozegrał trzy spotkania w dorosłej kadrze Irlandii i grał dla tego kraju we wszystkich grupach młodzieżowych od U-16.

W sierpniu piłkarz wyznał, że potrzebuje czasu, aby zdecydować o swojej przyszłości. W środę za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedział o swojej decyzji.

To była niezwykle trudna decyzja – powiedział zawodnik, który rozegrał już 59 meczów dla Młotów.

– Uważam siebie za zróżnicowanego narodowościowo. Mam tak samo równy szacunek do Anglii jak i dla Irlandii. Dlatego wybór jednej reprezentacji nie jest jednoznaczną i prostą decyzją. Ostatecznie to osobista decyzja, którą podjąłem z serca i głowy, w oparciu o to co uważam za najlepsze dla mojej kariery. Chciałbym również powiedzieć, że prosząc o zmianę reprezentacji nie biorę za pewnik tego, że dostanę powołanie do reprezentacji Anglii – wyznał utalentowany zawodnik WHU.

Głos w tej sprawie zabrali również selekcjoner reprezentacji Irlandii Mick McCarthy i były świetny skrzydłowy, który rozegrał 110 spotkań dla tej kadry Kevin Kilbane.

Declan zadzwonił do mnie dzisiaj i powiedział, że zdecydował się spróbować gry dla Anglii. Powodzenia dla niego – powiedział McCarthy.

Jeśli jesteś „dumnym Anglikiem” to dlaczego grałeś dla naszej kadry w pierwszej kolejności? – dołożył Kilbane.

Najbliższe mecze reprezentacja Synów Albionu rozegra 22 i 25 marca z Czechami i Czarnogórą w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Być wysoka równa forma Deca nie umknie Gareth’owi Southgate’owi i powołanie zostanie przysłane już niedługo.