Declan Rice w wywiadzie dla Sky Sports potwierdza swoje przywiązanie do West Hamu i nie skupia się na spekulacjach transferowych, tylko na grze dla klubu z London Stadium. 

20-latek ma za sobą bardzo udany sezon, w którym rozegrał 34 mecze w Premier League, zadebiutował w seniorskiej kadrze Anglii i został nominowany do nagrody PFA Player of The Year.

– Wiem, że są spekulacje, ale podczas sezonu podpisałem nowy pięcioletni kontrakt z West Ham, więc skupiam się w pełni na grze dla tego klubu. Mam świetne relacje z fanami. Oni mnie kochają, a ja ich. I tak to wygląda w tej chwili. Nie myślę o niczym innym – tłumaczy Declan.

Rice został zapytany również o transfer Frankiego De Jonga do FC Barcelony i o marzenia związane z grą w Lidze Mistrzów.

– Myślę, że kiedy zaczynasz grać w piłkę nożną to na pewno chcesz się znaleźć na szczycie. Chcesz grać w Lidze Mistrzów. Myślę, że gdybyś grał w piłkę i nie chciałbyś grać w Lidze Mistrzów to nie byłoby sensu grać dalej. De Jong przeniósł się do Barcelony i w pełni na to zasłużył. Jest topowym graczem i pokazał to w Lidze Mistrzów. To będzie wspaniałe doświadczenie mierzyć się przeciwko niemu w Lidze Narodów.