O tym, że Declan Rice ma ogromne ambicje wiemy nie od dziś. Reprezentant Anglii w rozmowie z talkSPORT wyznał, że jego marzeniem jest awans z West Ham United do fazy grupowej Ligi Mistrzów. 

– Następne cztery spotkania określą czy mamy szansę wywalczyć awans do europejskich pucharów. Gramy z Manchesterem City, Leeds, Manchesterem United i Arsenalem. Cztery wielkie mecze przed nami. Więc jeżeli uda nam się zdobyć sporą ilość punktów w tych spotkaniach to kto wie? Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu i będziemy mogli rozpocząć odliczanie do każdego kolejnego spotkania, które zostało nam do końca sezonu – powiedział pomocnik Młotów.

Według Deca, piłkarze Młotów wierzą w awans do najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

– O tak! W 100% myślę o tym. To byłoby złe gdybym teraz mówił, że nie myślę o tym. Chcę być cały czas z zespołem na tych miejscach w tabeli. Ten klub właśnie na to zasługuje. To ogromny klub, który ma jakość i właśnie chcemy dalej naciskać. 

Co ciekawe The Athletic podało ostatnio informację, że zespół Davida Moyesa zagwarantował sobie w klubie premię 10 milionów funtów do podziału, za awans do Ligi Mistrzów.