W niedzielny wieczór Anglia w mało widowiskowy sposób wygrała towarzyskie spotkanie z Rumunią 1:0. Declan Rice i Jesse Lingard weszli na boisko z ławki w drugiej połowie. Anglia tym meczem zakończyła przygotowania do Euro 2020.

Gareth Southgate zdecydował się wystawić do gry także zawodników, którzy nie pojadą na Euro 2020. Spotkanie jednak emocjonalnie kibiców nie zachwyciło. Rzut karny w drugiej połowie wykorzystany przez Marcusa Rashforda zapewnił drużynie Southgate’a zwycięstwo w meczu.

Rice, który zagrał kilka dni temu z Austrią, rozegrał ostatnie 24 minuty spotkania z Rumunią, zdobywając  jednocześnie 17 występ w reprezentacji Anglii

Lingard wszedł z ławki dziewięć minut po swoim koledze i był bliski dołożenia drugiego gola – jego strzał został zablokowany przez byłego środkowego obrońcę Tottenhamu Hotspur – Vlada Chiricheș.

Kampania Anglii na Euro 2020 rozpoczyna się meczem z Chorwacją 13 czerwca na stadionie Wembley. Kolejne mecze grupy D to spotkania ze Szkocją i Czechami. Potencjalnie więc Rice zagra po przeciwnych stronach z Tomášem Součkiem i Vladimírem Coufalem.