Declan Rice i Jesse Lingard zostali powołani na najbliższe zgrupowanie Reprezentacji Anglii. Drużna rozegra mecze kwalifikacje do Mistrzostw Świata.

Pierwsze trzy mecze Anglii w grupie I odbędą się w tym miesiącu. Rozpoczną zmagania meczem na Wembley przeciwko San Marino w przyszły czwartek.

W środę 31 marca Reprezentacja Anglii zagra przeciwko Reprezentacji Polski. Para Rice – Lingard,  zmierzy się wtedy z kolegą z drużyny Hammers, Łukaszem Fabiańskim.

David Sullivan i David Gold powiedzieli:

To fantastyczne widzieć Declana Rice i Jessego Lingarda w składzie reprezentacji Anglii na nadchodzące kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Gratulujemy im  oraz Tomášowi Součkowi i Vladimírowi Coufalowi, Saïdowi Benrahmie i Łukaszowi Fabiańskiemu, którzy na arenie międzynarodowej będą reprezentować odpowiednio Czechy, Algierię i Polskę.

To dowód na to jak wiele wnoszą do naszego zespołu, który wszyscy bardzo lubimy oglądać w tym sezonie. Życzę wszystkim powodzenia, gdy wyjdą na murawy w swoich narodowych barwach. 

Para Rice – Lingard wystąpiła już razem w Reprezentacji w meczu półfinałowym Ligi Narodów UEFA z Holandią w czerwcu 2019 roku.

Błyskotliwa forma Lingarda od czasu dołączenia do West Ham United sprawiła, że ​​zdobył pierwsze powołanie do reprezentacji narodowej od prawie dwóch lat.

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate mówi, że Jesse Lingard ma ogromną szansę zaimponować podczas nadchodzących spotkań.

Nasze kontuzje w strefach ataków dały Jessemu szansę, ale muszę powiedzieć, że jego występy w West Hamie są doskonałe – powiedział Southgate.

Ufamy mu i uważamy, że może odegrać dużą rolę w tych trzech meczach – to dla niego wielka szansa. Mamy dużo wiary  – wiemy, jakim jest dobrym graczem. Zawsze grał dobrze dla Anglii i dobrze jest widzieć go z powrotem grającego na poziomie klubowym z uśmiechem na twarzy – podsumował selekcjoner.