Algieria odpadła z Pucharu Narodów Afryki po porażce 3:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej – przegrana zakończyła ich kampanię w fazie grupowej. Po zawstydzających 90 minutach obecni mistrzowie, pozostali na samym dole swojej grupy.

Po remisie z Sierra Leone i przegranej z Gwineą Równikową w dwóch pierwszych meczach, Algierczycy potrzebowali zwycięstwa z Wybrzeżem Kości Słoniowej, aby zakwalifikować się do fazy pucharowej.

Obrońcy tytułu, dla których Benrahma zagrał pierwsze 45 minut, przegrali 3:1 strzelając tylko jednego „gola pocieszenia” w 72 minucie spotkania.

Saïd Benrahma wraca więc do Anglii i będzie kontynuował kampanię wraz z West Hamem. Nie wiadomo czy znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie (wyjazdowe) Premier League z Manchesterm United.

W drużynie Wybrzeże Kości Słoniowej zagrał były zawodnik West Hamu – Sébastien Haller. Obecny gracz Ajaxu Amsterdam strzelił nawet gola, jednak nie został on uznany ze względu na spalonego.