Vladimír Coufal i Tomáš Souček pojawili się w wyjściowej jedenastce podczas meczu Czechów z Polską. Nasi sąsiedzi rozpoczęli kwalifikacje do Euro 2024, zdobywając trzy punkty na stadionie Sinobo w Pradze.

Zarówno kapitan Tomas Souček, jak i Vladimir Coufal rozpoczęli piątkowe spotkanie w doskonałych nastrojach. Ich drużyna prowadziła już w ciągu pierwszych kilkudziesięciu sekund od pierwszego gwizdka. Drugi gol padł dosłownie chwilę później. Vladimir Coufal był zaangażowany w cennego dla Czechów pierwszego gola – podał piłkę, która pozwoliła Ladislavowi Krejčíemu otworzyć wynik spotkania.

Po trzech minutach gospodarze prowadzili już 2:0 (tym razem do siatki trafił Tomáš Čvančara). W drugiej połowie trzecią bramkę zdobył Jan Kuchta, który  przyjął piłkę zagraną przez byłego gracza Młotów – Alexa Krala. Polska strzeliła jednego gola trzy minuty przed  końcem. Celne trafienie zanotował Damian Szymański.

Coufal i Souček byli jedynymi zawodnikami pierwszej drużyny West Hamu, którzy wzięli udział w międzynarodowych rozgrywkach podczas piątkowej rundy meczowej

Bramkarz Alphonse Areola był rezerwowym reprezentacji Francji, która wygrała 4:0 z Holandią

Didier Deschamps zdecydował, że Alphonse Areola po odejściu Hugo Llorisa na reprezentacyjną emeryturę, jest drugi w hierarchii bramkarzy drużyny z Francji [lequipe]

Na poziomie Akademii, Ollie Scarles zaliczył swój pierwszy występ w reprezentacji Anglii U18, ale nie był w stanie pomóc młodemu zespołowi uniknąć porażki 3:0 z Belgią. Scarles i jego koledzy z drużyny zakończą zgrupowanie meczem ze Szwajcarią w poniedziałek 27 marca.