Fani West Hamu po niedzielnym meczu zdecydowanie mogli czuć niedosyt. Spotkanie z West Bromwich zakończyło się remisem 1:1. Po dobrej pierwszej połowie gospodarze stracili bramkę, a ich gra płynność. Poniżej tradycyjnie znajdziecie ankietę, w której możecie wybrać najlepszego zawodnika tego spotkania.

Po sromotnej przegranej w derbach z Tottenhamem, Slaven Bilić dokonał zmian w składzie. Chorwat postawił na Jamesa Tomkinsa zastąpił Ogbonna, za Carrolla pojawił się Zaratę a w miejsce pauzującego za kartki Noble’a wszedł Obiang. Tony Pullis po zwycięstwie nad Arsenalem nie zmienił nikogo prócz Brunta, który miał zbyt dużo kartek na koncie.

WHU WBA

Już w dziewiątej minucie Młoty był blisko zdobycia bramki. Po szybkiej kontrze Lanzini zagrał do Zarate ustawionego na lewej stronie pola karnego, jednak piłka trafiła jedynie w siatkę boczną. Goście odpowiedzieli bardzo szybko i cztery minuty później piłka minęła bramkę Adriana.

Wynik otworzył Zarate w 17 minucie meczu. Argentyńczyk przymierzył idealnie w okienko strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Bramka zdecydowanie dodała pewności siebie zawodnikom Slavena Bilicia. Swoich szans nie wykorzystali Kouyate i Lanzili. Będący w świetnej dyspozycji Myhill w 29 minucie świetnie wybronił techniczną próbę Zarate. W ostatnich minutach pierwszej połowy blisko zdobycia bramki był Sahko, jednak jego strzał w ostatnim momencie zablokował Evans. Chwilę później szczęścia spróbował Moses, jednak przestrzelił nad poprzeczką.

Tony Pullis zdecydował się na zmianę w przerwie meczu, za Sessegnona wszedł Lambert. Anglik z miejsca odcisnął swój ślad w meczu. W 50. minucie uderzył mocno z dystansu, piłka odbiła się od Reida i wpadła do bramki Adriana, który w tym wypadku nie miał szans. Bramka została wpisana na konto obrończy Młotów. Goście złapali wiatr w żagle i już dwie minuty później mogło być 2:1, jednak świetną okazję zmarnował Morrison. West Ham starał się atakować, jednak po niecelnej główce Sakho goście przystąpili do kontry. Strzał Lamberta z rzutu wolnego zdołał odbić bramkarz Młotów. Dwie minuty później znów popisał się świetną interwencją zatrzymując strzał z główki Rondona.

W ostatnich minutach meczu Młoty starały się zdobyć jeszcze jedną bramkę. W 89 minucie minimalnie chybił Moses, a w ostatniej akcji spotkania strzał Cresswella z rzutu wolnego obronił Myhill, dzięki któremu WBA wróciło z jednym punktem.

West Ham United – West Bromwich Albion 1:1 (1:0)
1:0 Zarate 17′
1:1 Reid (sam.) 50′