Szkoleniowiec West Hamu, David Moyes, będzie musiał podjąć decyzję w sprawie sytuacji Winstona Reida.

Nowozelandczyk przebywa obecnie na wypożyczeniu w Sporting Kansas City, klubu z MLS, gdzie trafił w lutym bieżącego roku.

31-latek nie grał w barwach seniorskiej drużyny West Hamu od 2018 roku z powodu poważnej kontuzji kolana. W ostatnim czasie piłkarz powoli zaczął wracać do gry dlatego zarząd postanowił wysłać go na wypożyczenie w celu zanotowania jak największej liczby minut na boisku. Niestety sytuacja ta mocno się skomplikowała z powodu pandemii COVID-19.

Planowy powrót Reida z wypożyczenia to czerwiec 2020 roku. David Moyes będzie musiał podjąć decyzję odnośnie swojego obrońcy, przeanalizować czy faktycznie będzie potrzebny zespołowi.

Reid dołączył do klubu ze wschodniego Londynu latem 2010 roku, przechodząc za kwotę 5 milionów funtów z FC Midtjylland. Łącznie w bordowo-błękitnej koszulce rozegrał 223 mecze, w tym 166 w Premier League.

Winston nadal mocno ceniony jest przez kibiców West Hamu. W czasach swojej świetności był prawdziwym dowódcą w grze obronnej klubu. Jego obecna umowa z Młotami obowiązuje do czerwca 2023 roku.