West Ham United Women wrócił do gry w Barclays Women’s Super League po raz pierwszy od początku lutego. Zawodniczki Młotów wyruszyły w krótką podróż do Berkshire, by zmierzyć się z tamtejszym Reading. 

Gospodynie zdobyły swoje pierwsze punkty w 2023 roku, wygrywając z West Hamem na Select Car Leasing Stadium. Doszło do tego dzięki dwóm wspaniałym bramkom w drugiej połowie Charlie Wellings i Rachel Rowe.

Mecz był pełen emocji, a Reading sprawiało problemy zawodniczkom z Londynu w kontrataku –  były one ograniczane przez solidną pracę defensywy. Dopiero w drugiej połowie obie strony równo walczyły o stwarzanie okazji, a jednocześnie trudno im było konsekwentnie utrzymywać się przy piłce przez długie okresy.

Młoty z całych sił starały się doprowadzić do wyrównania w końcówce spotkania – Atkinson i Cissoko miały okazje, aby zapisać na swoje konto trafienie, jednak ich skutecznie nie wykorzystały. Grace Fisk desperacko skierowała piłkę w kierunku bramki i…trafiła w słupek. Do samego końca meczu West Ham nie mógł już zdobyć potrzebnego gola – drużyna wróciła do domu bez żadnej zdobyczy punktowej.