Nowy szef działu medycznego West Hamu United opublikował raport na temat stanu zdrowia poszczególnych zawodników. Zapraszamy do zapoznania się z raportem medycznym.

Andy Carroll zrobił duże postępy w swojej rehabilitacji. Mamy nadzieję, że będzie do naszej dyspozycji w najbliższej przyszłości. Lewin nie lubi podawać konkretnej daty powrotów zawodników, gdyż prognozy są z reguły mało precyzyjne. W tym wypadku mówi się o kwestii dni, niżeli tygodni, zanim Andy wróci do treningów z zespołem.

Cheikhou Kouyate znajduje się na bardzo podobnym poziomie. Bardzo ciężko pracuje i jest już naprawdę blisko powrotu na boisko, podobnie jak Manuel Lanzini. Gary Lewin ma nadzieję, że oboje będą gotowi do gry przed przerwą reprezentacyjną.

Aaron Cresswell ominął kilka sesji treningowych z powodu drobnego urazu. Odbył już piątkowy trening i będzie mógł wystąpić w niedzielnym spotkaniu.

Diafra Sakho oraz Winston Reid rozegrali we wtorek mecz w drużynie U-23 i oboje zaprezentowali się nieźle. Diafra przeszedł cały tydzień treningowy z drużyną, co było bardzo pozytywnym bodźcem dla niego. Jest gotowy na zbieranie minut w meczach o stawkę.

Mark Noble i Pedro Obiang, którzy dokończyli poprzedni sezon z kontuzjami, przeszli cały obóz przygotowawczy. Oboje byli lekko poobijani przez ten czas, ale są już w 100% zdrowi i gotowi na mecz z United.

Michail Antonio również jest bardzo blisko powrotu do gry. Trenował cały tydzień z pierwszą drużyną i zbierał minuty meczowe grając dla zespołu U-23. Wszystko idzie w dobrym treningu. Musimy jednak z nim uważać. Antonio to bardzo energiczny i mocny gracz, który swoją siłę bazuje na mięśniach udowych. On jest świetnym atletą i aż chciałoby się go rzucić w wir walki, ale to nie jest dobry pomysł na tym poziomie.

Gary Lewin podziękował również Domowi Roganowi, Fraserowi Youngowi and Eamonowi Swift za ciężką pracę, jaką włożyli w rehabilitację poszczególnych zawodników.