Szef sztabu medycznego West Ham United Gary Lewin opublikował najnowsze aktualizacje dotyczące stanu zdrowia kontuzjowanych piłkarzy Młotów przed meczem z Boltonem Wanderers w rozgrywkach Carabao Cup.

Dobrą wiadomością jest krótsza przerwa w grze Jamesa Collinsa niż przewidywano. Reprezentant Walii powinien być dostępny do gry za około 2-3 tygodnie.

 – To dobre wieści dla Jamesa w takim sensie, że nie jest to długoterminowy uraz i nie jest poważny jak początkowo zakładano. On jest typem zawodnika, który idzie do piłki całym sobą i się nie oszczędza. Teraz będzie zdesperowany, żeby wrócić jak najwcześniej. Będziemy o niego dbać i zapewnimy mu powrót w odpowiednim momencie. – mówi Gary Lewin

Lewin wyjawił także informacje na temat Marka Noble’a, Edimilsona Fernandesa i Manuela Lanziniego, którzy ostatnio zmagali się z urazami.

 – Mark wrócił już do pełnego treningu i będzie dostępny w jutrzejszym meczu. Rehabilitacja Edimilsona spowodowana urazem kostki, którego doznał na zgrupowaniu reprezentacji postępuje dobrze i w ciągu kilku najbliższych dni gracz wznowi treningi. 

 – Manuel Lanzini jest trochę dalej, ale wszystko idzie nadal zgodnie z harmonogramem w zakresie jego rehabilitacji kolana. On trenuje w ośrodku treningowym i ciężko pracuje. Oczekujemy, że będzie dostępny do gry po przerwie na reprezentację.