Według brytyjskich i francuskich mediów West Ham United prowadzi rozmowy z 20-letnim pomocnikiem PSG Adrienem Rabiotem.

Utalentowany reprezentant francuskiej młodzieżówki nie może liczyć na regularną grę w pierwszym składzie ekipy z Parc des Princes, dlatego rozważa przejście do innego zespołu. Matka zawodnika, pełniąca równocześnie rolę jego agenta, na łamach francuskiego „Le Parisen” oznajmiła, że poprosiła klub o zgodę na transfer.

Adrien jest bardzo przywiązany i kocha PSG, nosi ten klub w sercu. On chciałby kontynuować swoją karierę w Paryżu. Jest to jednak niemożliwe – powiedziała.

On potrzebuje rozgrywać 35 spotkań w sezonie, a w PSG nie będzie miał takiej możliwości. Poprosiłam więc klub o transfer.

Brytyjskie media donosiły, że blisko pozyskania Rabiota był Tottenham, jednak to West Ham wysunął się na prowadzenie w wyścigu o podpis francuza.

Internetowa wersja tabloidu „Metro” donosi, iż przedstawiciele klubu z Upton Park spotkali się na dniach z 20-latkiem oraz jego agentką na lotnisku Charles’a De Gauelle’a w Paryżu by omówić kwestię przenosin Rabiota do Londynu.

Chęć zmiany otoczenia przez Rabiota potwierdził także Jonathan Johnson, dziennikarz zajmujący się francuskim footballem.

Adrien Rabiot jest wychowankiem Paris Saint Germain. Łącznie rozegrał dla paryżan 76 meczów, w których zaliczył 7 trafień oraz odnotował 2 asysty. Portal Transfermarkt.de wycenia zawodnika na 8 milionów euro.