West Ham United zwiększa swoje nadzieje na wzmocnienie dobrego miejsca w środku tabeli po meczu z Sheffield United. Sheffield zajmuje ostatnie miejsce bez wygranych i ma zaledwie jeden punkt z pierwszych ośmiu meczów.

West Ham jedzie na Bramall Lane 

Podopieczni Davida Moyesa dobrze rozpoczęli sezon, zdobywając 11 punktów w jednej z najtrudniejszych serii meczów. Irons są dobrze umieszczeni w środkowej części tabeli z możliwością awansu na europejskie miejsca już podczas tego weekendu. Dużo zależy to również od wyników innych drużyn.

Solidny, zorganizowany i dynamiczny West Ham stworzył podwaliny pod mocny sezon

Szef West Ham otrzyma duży impuls po powrocie do gry silnego napastnika Michaila Antonio. Andriy Yarmolenko natomiast nie dość, że nie trafił do bramki z karnego dla swojej drużyny narodowej, to następne spotkanie reprezentacyjne obejrzeć musiał z hotelowego pokoju. Otrzymał pozytywny wynik testu Covid-19. Dla West Ham nie jest to tak mocna strata, ponieważ skrzydłowy Ukrainy i tak był w tym sezonie postacią drugorzędną.

Chris Wilder może zagrać bez trzech kluczowych gwiazd

Pomocnik Blades i były cel West Ham Sander Berge, może nie dotrzeć na mecz z powodu kontrowersji związanych z Covid-19 w norweskiej drużynie narodowej. Według wielu źródeł, dostępność Berge w niedzielę jest wciąż niejasna.

Sheffield United odmawia komentarza na temat pomocnika po tym, jak norweskie Ministerstwo Zdrowia  zatrzymało zespół opuszczający Oslo na mecz Ligi Narodów UEFA w Rumunii, po pozytywnym teście obrońcy Omara Elabdellaoui.

Gra została odwołana, a ministerstwo zdrowia nalegało, aby wszyscy gracze przeszli na kwarantannę. Rzuca to więc poważne wątpliwości co do dostępności Berge w nadchodzący weekend.

Dwóch innych kluczowych graczy Blades również budzi duże wątpliwości

John Fleck – kolejny były cel Hammers – wciąż wraca do zdrowia po kontuzji. Szkocki pomocnik w zeszłym tygodniu wrócił na trening i walczy o kondycję meczową. Decyzja o jego grze zapadnie w ostatniej chwili. Jeśli pojawi się w składzie, to prawdopodobnie będzie musiał zająć miejsce na ławce.

Napastnik Lys Mousset, który jeszcze nie wystąpił w Sheffield United po kontuzji przed sezonem, także opuści ten mecz. Planowany powrót Mousseta na grudzień nie będzie przyspieszony.