News oczywiście był zmyślony z okazji prima aprilis 🙂

 

Francuski pomocnik w wywiadzie dla francuskiego radia France Inter powiedział, że popełnił błąd przeprowadzając się do Marsylii. 29-latek wyznał również, że nie ma zamiaru dłużej reprezentować barw OM i zamierza wrócić na London Stadium najszybciej jak to tylko możliwe.

Przypomnijmy, że Payet rozstał się z ekipą Młotów w styczniu tego roku – po tym jak zapowiedział, że nie zamierza więcej ubierać koszulki West Hamu. Historia jak widać lubi się powtarzać. Klub z Marsylii na razie nie zareagował i nie wydał oficjalnego oświadczenia. Media spekulują, że Francuzi będą się starać zmienić zdanie swojego zawodnika.

Zdaniem francuskich mediów, zaważyły kwestie finansowe. Payet po transferze do Marsylii zarabia zdecydowanie mniej niż w Londynie i nie może liczyć na żadne bonusy – np. lojalnościowy, który otrzymał od włodarzy Młotów.

Warto przypomnieć, że francuski pomocnik dołączył do West Hamu latem 2015 roku z Marsylii za niecałe 11 milionów funtów. Jego transfer w drugą stronę był wart już ponad 25 milionów funtów. Klauzula zawarta w kontrakcie Payeta z Marsylią, pozwala mu odejść do dowolnego wybranego przez niego klubu za darmo – więc wszystko wskazuje na to, że pomocnik powróci do ekipy Bilicia bez żadnego odstępnego.