Premier League ogłosiła, że ​​nie wyraża zgody na wyjazd swoich zawodników na wrześniowe spotkania międzynarodowe rozgrywane w krajach z czerwonej listy. 20 klubów z najwyższej półki otrzymało silne wsparcie ze strony organu zarządzającego.

Zakaz będzie dotyczył prawie 60 graczy z klubów Premier League – w tym zawodników West Hamu United – Saïda Benrahmy i Issa Diopa. Nie wyjadą m.in Mohamed Salah i napastnik Wilków Raul Jimenez.

Kluby Premier League mówią, że działały „niechętnie, ale jednogłośnie”

Oświadczenie Premier League wydane zostało we wtorek wieczorem i ma głównie na celu uniknięcie kwarantanny, którą musieliby przejść zawodnicy wracający z międzynarodowych zgrupowań. Premier League po rozmowach z rządem, nie będzie wnioskować o specjalne warunki dla jej graczy.

Odbyły się szeroko zakrojone dyskusje zarówno z FA, jak i rządem, aby znaleźć rozwiązanie, ale ze względu na bieżące obawy dotyczące zdrowia publicznego związane z przyjeżdżającymi podróżnymi z krajów znajdujących się na czerwonej liście, nie przyznano żadnych wyjątków.

Nie tylko znacząco wpłynie to na dobro i kondycję graczy, ale także będą mogli przygotować się i zagrać w dwóch rundach meczów Premier League, meczu rozgrywek klubowych UEFA i meczu trzeciej rundy Pucharu EFL.