W sobotnie popołudnie Młoty zagrają wyjazdowe spotkanie ze Stoke City. Podopieczni Slavena Bilicia nie przegrali trzech ostatnich meczów i po kilku kolejkach dołka wracają do nieco lepszej formy. 

Do końca sezonu pozostało kilka kolejek. West Ham zajmuje 14. pozycj w tabeli Premier League, jednak traci tylko 2 punkty do 9. Southampton. Mecz ze Stoke City będzie świetną okazją, aby przekroczyć granicę 40 punktów i przybliżyć się do finiszu sezonu w górnej połowie tabeli.

Nasz sobotni rywal jest w bardzo podobnej sytuacji co Młoty. 39 punktów, raczej pewne utrzymanie i walka o jak najwyższa pozycję w środku tabeli.

Stoke City nie notuje ostatnio zbyt dobrej formy. W ostatnich 11 meczach wygrali zaledwie raz. W ostatni weekend przegrali z zagrożoną spadkiem drużyną Swansea.

Sytuacja kadrowa

Mark Noble odcierpiał już swoje zawieszenie i będzie mógł zagrać w meczu ze Stoke. W podobnej sytuacji jest Sam Byram.

Drobne urazy wyleczyli już Sofiane Feghouli i Robert Snodgrass. Prawdopodobnie będą gotowi do gry w sobotę. To dobra wiadomość dla Slavena Bilicia. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy niemal perfekcyjnie w obronie, jednak ofensywa zostawiała wiele do życzenia.

Niestety na boisku nie zobaczymy Andy’ego Carrolla, który nadal leczy kontuzję. Na liście kontuzjowanych znajdują się nadal Angelo Ogbonna, Michail Antonio i Pedro Obiang.

Mecz już w sobotę o 16:00

Ryan Shawcross head-to-head stats with Winston Reid