W tym sezonie 22 mecze zostały przełożone ze względu na przypadki Covid-19, kontuzje i międzynarodowe powołania. Premier League spotka się w środę, aby przyjrzeć się zmianie swoich wytycznych, po krytyce dotyczącej liczby odwołanych spotkań. 

Nowe wytyczne mogą obowiązywać już 5 lutego, kiedy liga zostanie wznowiona po dwutygodniowej przerwie

Premier League została ostatnio skrytykowana w związku z twierdzeniami, że kluby manipulują zasadami dotyczącymi tego, co uzasadnia odroczenie, dlatego też porozmawia z FA, EFL i policją w związku ze wzrostem zamieszania wśród fanów.

W reakcji na wiele meczów odwołanych z powodu epidemii Covid-19, klubom powiedziano w grudniu, że powinny rozegrać mecze, jeśli mają dostępnego bramkarza i 13 graczy z pola, jednocześnie jednak zezwolono na umieszczanie zawodników kontuzjowanych i pełniących służbę międzynarodową na swoich listach nieobecnych przy składaniu wniosku o odroczenie.

Nadszedł czas na zmianę zasad, ponieważ ograniczenia Covid w Anglii złagodniały, a liczba graczy z najwyższej półki, którzy otrzymują pozytywne wyniki, spada czwarty tydzień z rzędu.