Nayef Aguerd, Alphonse Areola i Lucas Paquetá, zostali powołani przez swoje reprezentacje na czerwcowe mecze międzynarodowe. 

Aguerd znalazł się w kadrze Maroka na mecz towarzyski z Republiką Zielonego Przylądka oraz spotkanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki CAF z Republiką Południowej Afryki.

Środkowy obrońca jest jednym z 28-osobowego składu wybranego przez głównego trenera Walida Regraguiego.

Areola został wybrany przez Didiera Deschampsa do francuskiego zespołu na eliminacje Euro 2024. Jest on  jest jednym z trzech bramkarzy w 24-osobowej grupie.

Z sześcioma punktami po dwóch rozegranych meczach, Francja doskonale rozpoczęła swoją kampanię kwalifikacyjną. W czerwcu najpierw zagra z Gibraltarem na Estádio Algarve w Portugali, a później u siebie rozegra spotkanie z  Grecją na Stade de France w Paryżu.

Paquetá po raz kolejny znalazł się w kadrze Brazylii na nadchodzące mecze towarzyskie w Europie, jako jeden z 23 zawodników powołanych przez tymczasowego trenera Ramona Menezesa.

25-latek, który ma na swoim koncie 40 występów i osiem goli w reprezentacji, będzie częścią grupy, która zmierzy się z Gwineą w sobotę 17 czerwca w Barcelonie i z Senegalem na Estádio José Alvalade w Lizbonie, we wtorek 20 czerwca.

Aguerd, Areola i Paquetá, będąc wybranymi do  swoich reprezentacji międzynarodowych, dołączają do kapitana Declana Rice’a, który został powołany przez selekcjonera drużyny Anglii.