Joe Powell był główną postacią drużyny U23 w ostatnim zwycięskim meczu z Nottingham Forest. 18-latek zdobył dwie bramki i poprowadził West Ham do awansu do kolejnej fazy Premier League Cup.

Anglik jest nominalnym skrzydłowym, ale po wypożyczeniu Toniego Martineza do Oxford City, Terry Westley przekwalifikował Powella na pozycję środkowego napastnika. Nasz zawodnik spisał się świetnie i pokazał swoje atuty na murawie.

Zdaniem piłkarza, wielki wpływ na wynik miała przedmeczowa rozmowa z Terrym Westleyem, który przekazał zawodnikom bardzo trafne wskazówki.

 – Mieliśmy dość surową rozmowę przed meczem. Menedżer powiedział nam, że mamy być agresywni, mamy dużo biegać i wygrywać pojedynki główkowe. Każdy wyszedł na boisko i wykonał zalecenia menedżera. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. W ciągu ostatnich dwóch-trzech meczów dostałem bardzo dużo dobrych wskazówek od Terry’ego. – powiedział Joe

Moja pierwsza bramka została zdobyta głową. Powiedziałem przed meczem Kyle’owi Knoyle’owi żeby obserwował mój ruch i zagrywał piłki w pole karne. Posłał mi doskonałą piłkę i wpadł gol. Chciałem tylko ubiec obrońców głową i to mi się udało. – dodał

W tym sezonie Powell rozegrał 17 meczów, w których zdobył dwa gole i zaliczył dwie asysty.